RUDI z Sarbinowa

RUDI z Sarbinowa

25 lipiec 2022 r.

PIERWSZA WIZYTA
RUDI z Sarbinowa: rudo-biały kocur jest naszym pacjentem od poniedziałku 25 lipca. RUDI jest kotem wolnożyjącym, bezpieczną przystań znalazł w stajni w Sarbinowie.
Ze względu na niezbyt okazałe warunki fizyczne i brak morderczych instynktów RUDI zdobywał jedzenie łasząc się do jeźdźców i stajennych.
Mijały lata, aż wiek dał się RUDIEMU we znaki, pogubił część  zębów, a pozostałe zaczęły sprawiać mu ból. Z tego powodu kotek miał problem z pobieraniem pokarmu, wychudł i całe dnie spędzał leżąc z przymkniętymi oczami.
W tym stanie znalazły go turystki z Łodzi i nie bacząc na kończący się urlop, postanowiły mu pomóc.
DIAGNOZA: KAMIEŃ NAZĘBNY I ZAPALENIE DZIĄSEŁ

28 lipiec 2022 r.

HOSPITALIZACJA
Po kilku dniach intensywnej opieki RUDI przejrzał na oczy, ma apetyt i chętnie je (przytył już 0,30 kg !).
W przyszłym tygodniu czeka go zabieg sanacji jamy ustnej oraz kastracja.

RUDI z Sarbinowa

03 sierpień 2022 r.

ZABIEG

Po badaniu klinicznym Rudi został zakwalifikowany do zabiegu. Po premedykacji został wykąpany w szamponie leczniczym, następnie usunęliśmy mu połamane i gnijące reszki zębów. Pozostałe, zdrowe zęby oczyściliśmy z kamienia nazębnego. Końcowym etapem zabiegu była kastracja.

rudi_z_sarbinowa_kapiel

08 sierpień 2022 r.

REKONWALESCENCJA

Rudi szybko dochodzi do siebie. Uwielbia mizianie i kontakt z człowiekiem. Jednak nie jest nachalny, spokojnie czeka, aż poświęci mu się czas. Ma doskonały apetyt, ze względu na problemy z zębami karmimy do wyłącznie mokrą karmą. W tym tygodniu Rudi pojedzie do domu tymczasowego.

Fundacja Vet-Alert walczy o to, by każdy kot miał szansę na godne życie. Przekazując 1,5% podatku na rzecz fundacji, pomagasz nam nieść pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Jak przekazać 1,5% podatku?

Wypełniając roczne zeznanie podatkowe PIT, w rubryce „Organizacja pożytku publicznego” wpisz numer KRS Fundacji Vet-Alert: 0000559333.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content