Kotka ŚNIEŻKA

Kotka ŚNIEŻKA

17 styczeń 2022 r.

PIERWSZA WIZYTA

Kotka ŚNIEŻKA. Śnieżka, drobna kotka o śnieżnobiałej sierści i zielonych oczach, od zawsze tułała się po ulicach miasta. Życie na wolności nie było łatwe, ale Śnieżka była silna i zaradna. Potrafiła zdobyć pożywienie, znaleźć schronienie przed deszczem i mrozem, a nawet odpędzić większe koty, które chciały jej zrobić krzywdę. Pewnego jesiennego dnia Śnieżka poczuła się źle. Miała katar, kichanie i łzawienie oczu utrudniały jej życie. Niestety, katar Śnieżki nie ustępował. Kotka czuła się coraz słabiej i nie miała siły na zabawę ani polowanie. Na szczęście wolontariusz Fundacji Vet-Alert zauważył, że jest chora i postanowił jej pomóc.

Kotka Śnieżka

DIAGNOZA: KATAR KOCI, TESTY, KATRACJA

10 luty 2022 r.

DRUGA WIZYTA

W gabinecie kotka mruczała cicho i smutno, a z jej noska płynęła gęsta wydzielina. Wiedzieliśmy, że potrzebuje pomocy. Nazwaliśmy ją Śnieżka i od razu wzięliśmy ją pod opiekę. Lekarz weterynarii Fundacji Vet-Alert zbadał kotkę i zdiagnozował u niej katar koci. Choroba była zaawansowana, a Śnieżka była wyraźnie osłabiona. Oprócz leczenia, kotka potrzebowała też schronienia i dobrego jedzenia. Podczas gdy Śnieżka dochodziła do siebie, dowiedzieliśmy się, że nie jest sama. Okazało się, że ma małą córeczkę, Szyszkę, która również potrzebuje opieki. Malutka kotka była zdrowa, ale ze względu na młody wiek i trudne warunki życia również wymagała obserwacji i wsparcia. Śnieżka i Szyszka spędziły w naszym gabinecie kilka dni. Otrzymały leki, jedzenie i schronienie. Pracownicy fundacji bawili się z nimi i głaskali je, dając im poczucie bezpieczeństwa i miłości. Po kilku dniach Śnieżka wyzdrowiała, a katar ustąpił. Kotka była wyleczona i gotowa do zabiegu kastracji.

04 KWIECIEŃ 2022 r.

TRZECIA WIZYTA

Zabieg kastracji odbył się w Gabinecie weterynaryjnym Fundacji, a kotka szybko doszła do siebie. Malutka rana zagoiła się błyskawicznie i nie sprawiała Śnieżce dyskomfortu. Po tygodniu rekonwalescencji kotka znalazła domek, w którym zamieszkała z nowymi opiekunami.

Kotka Śnieżka

Fundacja Vet-Alert od wielu lat niesie pomoc zwierzętom w potrzebie. Naszym celem jest zapewnienie im opieki weterynaryjnej, schronienia i godnego życia. Działamy na terenie całego Pomorza, ale pomoc kierujemy do wszystkich potrzebujących zwierząt, bez względu na ich pochodzenie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content