5 wrzesień 2022 r.
Dżudi kamienie w pęcherzu moczowym. Opiekunka zauważyła, że kotka często odwiedza kuwetę i oddaje małe ilości moczu, czasem z domieszką krwi. Zdarzyło jej się także załatwić poza kuwetą. Oddawanie moczu wydawało się być bolesne, gdyż kotka często przy tym miauczała. W ciągu kilku tygodni kotka schudła i straciła zainteresowanie zabawą. Po badaniu klinicznym, pobraliśmy mocz i krew , a po otrzymaniu wyników wykonaliśmy badanie rentgenowskie.
DIAGNOZA: kamica pęcherza moczowego
15 WRZESIEŃ 2022 r.
Zmieniliśmy Dżudi dietę, wprowadziliśmy leczenie farmakologiczne oraz suplementy zakwaszające mocz. Niestety mimo tego stan kotki się nie poprawił, a kamienie nie uległy zmniejszeniu. Podjęliśmy decyzję o leczeniu operacyjnym. Poznaj 5 sposobów na zapalenie pęcherza moczowego u psa.
dżudi kamienie w pęcherzu moczowym
19 wrzesień 2022 r.
Podczas zabiegu operacyjnego usunęliśmy kotce dwa kamienie z pęcherza moczowego oraz wypłukaliśmy dużą ilość zalegającego w pęcherzu moczowym piasku. Zabieg przebiegł bez komplikacji, a Dżudi szybko się wybudziła. Pobrane z pęcherza kamienie przekazaliśmy do laboratorium. Dżudi kamienie w pęcherzu moczowym – problem rozwiązany.
29 wrzesień 2022 r.
Usunęliśmy Dżudi szwy. Rana zagoiła się bardzo dobrze. Kotce wrócił apetyt i nawet przybrała na wadze. Badanie laboratoryjne kamienia wykazało, że jest on zbudowany z fosforanu amonowo magnezowego w 60% oraz ze szczawianu wapnia w 40%. Zaleciliśmy podawanie kotce karmy wyłącznie wilgotnej oraz dopajanie. Zobacz jak pomagamy podopiecznym Fundacji Vet-Alert, dzięki wpłatom z 1,5% podatku.