SKANDAL W SALONIE GROOMERSKIM

Skandal w salonie groomerskim

SKANDAL W SALONIE GROOMERSKIM

Skandal w salonie groomerskim. Znany fryzjer znęcał się nad zwierzętami podczas strzyżenia i zabiegów pielęgnacyjnych. Tuż przed świętami w Internecie pojawiły się filmy, na których najbardziej utytułowany groomer w Polsce, a zarazem nauczyciel tego fachu „niedelikatnie” postępuje z psami podczas strzyżenia.

SKANDAL W SALONIE GROOMERSKIM

Taka Sytuacja Nie powinna mieć miejsca!

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja przedstawiona na filmie jest niedopuszczalna. Jednak z naszych obserwacji wynika, że nie jest to przypadek jednostkowy. Psi fryzjerzy bardzo często stosują przemoc podczas strzyżenia. Nie tylko fizyczną, ale także werbalną. Presji czasu często towarzyszy wypalenie zawodowe, które zmniejsza cierpliwość do nieułożonych i nieprzyzwyczajonych do zabiegów pielęgnacyjnych zwierząt. Popieramy apele, żeby nie pozostawiać zwierząt bez opieki w salonach groomerskich. Brak patrzącego na ręce opiekuna niestety sprzyja patologii, ale ważne jest też żeby brać odpowiedzialność za zachowanie własnych zwierząt. Często właściciel wiedząc, że jego pies mówiąc delikatnie „nie lubi” się czesać, oddaje w popłochu smycz z pupilem i czy prędzej opuszcza salon…Niech sobie fryzjer radzi, skoro wybrał taki zawód…

apel do opiekunów zwierząt:
  1.  Nie wybieraj długo lub szorstkowłosego zwierzęcia, jeżeli nie masz czasu lub ochoty na zabiegi pielęgnacyjne.  Jak dbać o Airedale terriera?
  2. To na właścicielu spoczywa ciężar przyzwyczajenia zwierzęcia do obsługi.
  3. Każdego dnia poświęć czas na przeczesanie sierści, dotykaj łap oraz pazurów. Rób to w formie zabawy i nagradzaj psa za dobre zachowanie.
  4. Czesać należy każdy owłosiony fragment ciała, także tam gdzie zwierzak nie lubi (brzuch, pachy, pachwiny, tzw. portki, i in.).
  5. Nie uczłowieczaj i nie rozpieszczaj swojego psa lub kota.
  6. Jeżeli możesz sam naucz się pielęgnować sierść swojego pupila.
  7. Nie spodziewaj się,  że fryzjer posiada jakiś magiczny sposób, aby twojego nieułożonego psa ostrzyc szybko i bezstresowo.
  8. Pamiętaj, że zwierzę potraktowane jak na filmie powyżej będzie miało uraz i będą trudności podczas badania u weterynarza.

Jeżeli masz własne przemyślenia na ten temat to zachęcamy do komentowania. Sprawdź nasze działania i jeżeli możesz wesprzyj naszą działalność.

1 thoughts on “Skandal w salonie groomerskim”

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content