Pomeranian na co choruje i Ile kosztuje?

Pomeranian na co choruje i ile kosztuje?

Pies Pomeranian Na co Choruje i Ile Kosztuje

Pomeranian na co choruje i Ile kosztuje? Wiele osób zadaje sobie pytanie: pies Pomeranian na co choruje i ile kosztuje? W tym wpisie znajdziecie się odpowiedzi na te pytania.  

Pomeranian na co choruje i Ile kosztuje?

Pies Pomeranian - Pochodzenie Rasy

Pies Pomeranian to miniaturka szpica, która została wyhodowana w Niemczech (na Pomorzu – stąd jego nazwa), w XIX wieku. Szpic miniaturowy Pomeranian jest potomkiem większych psów północnych takich jak szpic z Islandii.

Pies Pomeranian - Jak Wygląda?

Pies Pomeranian to jeden z najmniejszych psów. Mierzy: 12,5-18 cm i waży od 1,5 – 3,5 kg. Ma maleńkie zwarte ciało i długą, szorstką, liniejącą sierść z miękkim, izolującym podszerstkiem. Aby zapobiec kołtunieniu i filcowaniu (pilśnieniu) sierści, trzeba go codziennie szczotkować. Umaszczenie Pomeraniana może być: rude, białe, czarne, czarno-białe, beżowe, rudo-brązowe i płowe.

Pies Pomeranian - Charakterystyka Rasy

Pies Pomeranian to pies radosny, żywy i inteligentny.  Jest serdeczny w stosunku do właścicieli, lecz może być nieufny wobec obcych. Krnąbrny i często uparty, potrzebuje konsekwentnego, cierpliwego szkolenia już od szczenięcia. Pomeranian może stać się naprawdę posłusznym psem, jeśli opiekun zdobędzie się na wytrwałość. Szpic miniaturowy zyskuje stopniowo pewność siebie. Rozpieszczony Pomeranian staje się władczy, dokuczliwy i brak mu pewności siebie.

Pies Pomeranian Na co Choruje i Ile Kosztuje

Pies Pomeranian - Cechy Charakteru

Pies Pomeranian jest dobrym psem stróżującym i bywa naprawdę głośny. Choć czasem zachowuje się impertynencko, to jednak bywa bardziej przymilny niż pekińczyk. Dobrze dogaduje się z młodzieżą lub starszymi dziećmi, może nie tolerować wybryków małych dzieci. Szpice miniaturowe są trudną rasą do wyuczenia nawyków higieny. Pieski te są wrażliwe na wahania temperatury. Pies Pomeranian na co choruje?

Do domu z dziećmi
łagodny, przymilny, lubi być brany na kolana i pozwala się nosić na rękach 67%
Zdrowotność
jest narażony na wiele schorzeń i chorób 55%
Pielęgnacja
wymaga konsekwentnej pielęgnacji 73%
pies-pomeranian-na-co-choruje-i-ile-kosztuje

Pies Pomeranian: Ile Kosztuje?

Pomeranian to obecnie bardzo popularna rasa. Pojawia się często w mediach społecznościowych, przez co rośnie jego popularność. Pieski te wydają się mało kłopotliwe i łatwe do zabierania ze sobą w różne miejsca. Wskutek wzmożonego popytu pojawiło się też dużo hodowli tych piesków, co niekoniecznie wyszło im na zdrowie. Jesteś ciekawy na co choruje Pomeranian – czytaj dalej.

Przed kupnem psa – koniecznie sprawdźcie hodowlę i zapytajcie o zdrowie psów, używanych w hodowli. Ceny Pomeranianów kształtują się od 3500 zł do nawet 15000 zł.  Zanim zdecydujesz się na zakup rozważ jednak adopcję jakiegoś bezdomnego pieska czekającego na ciebie w schronisku – może Ci w tym pomóc nasza Fundacja.

Pomeranian: najlepszy dom

Pomeranian to jeden z najmniejszych piesków. Mieszkanie jest dla niego wspaniałym domem. Codzienne spacery zapewniają mu wystarczającą ilość ruchu. Opiekun powinien być konsekwentnym, cierpliwym przewodnikiem pragnącym mieć bystrego, ruchliwego psa-miniaturkę, którego można nauczyć posłuszeństwa. Ważne, aby stosować właściwe metody szkoleniowe, oparte na nagrodach. 

Osoby skłonne do rozpieszczenia, słabe, uległe czy nerwowe mogą wychować psa władczego i dokuczliwego, któremu brakuje pewności siebie. Starsze dzieci mogą zajmować się  Pomeranianem pod warunkiem, że obchodzą się z nim delikatnie. 

Osoby starsze lub niepełnosprawnebardzo dobrymi opiekunami, jeżeli potrafią psa szkolić i wyprowadzać na spacer. Należy przeznaczyć dużo czasu na socjalizację tych psów.

Pies Pomeranian Na Co Choruje?

Pies Pomeranian Na co Choruje i Ile Kosztuje. Pomeraniany mają predyspozycje do niektórych chorób, głównie skóry i serca i nerek. 

Z genetycznie uwarunkowanych chorób skóry jako główną należy wymienić Alopecia X (łysienie X), które to powoduje nagłą utratę sierści na kończynach, tułowiu i ogonie psa. Choroba ta jest mało zbadana i nie ma jeszcze protokołów jej leczenia. Symptomem mogącym wskazywać na obciążenie chorobą jest brak zmiany okrywy włosowej ze szczenięcej na dorosłą (co następuje zwykle w wieku 4-5 miesięcy). Inną chorobą skóry dotykającą szpice jest kruchość skóry oraz dermatozy na tle hormonalnym

Wadą wrodzoną serca często spotykaną u Pomeraniana jest przetrwały przewód Botala, która powoduje przeciążenie układu krwionośnego i w rezultacie niedotlenienie całego organizmu.

Pozostałymi chorobami często spotykanymi u szpiców miniaturowych są zwichnięcia i wypadnięcia rzepki, zapadnięcie tchawicy, cukrzyca, wnętrostwo i nadczynność przytarczyc.

Z obserwacji Pomeranianów w gabinecie weterynaryjnym naszej Fundacji Ochrony Zwierząt Vet-Alert wynika, że należy bardzo ostrożnie stosować leki u tych psów, gdyż zdarzały się przypadki niewydolności nerek po podaniu niesterydowych leków przeciwzapalnych.

Średnia długość życia Pomeraniana wynosi między 12 a 16 lat. Jaki jest Chihuahua?

Pies Pomeranian Na co Choruje i Ile Kosztuje

Pies Pomeranian - Choroby Wrodzone

 1. Aseptyczna martwica głowy kości udowej 
 2. Cykliczna neutropenia
 3. Leukodystrofia globoidalna (choroba Krabbego)
 4. Niedorozwój zęba kręgu obrotnika
 5. Wnętrostwo
 6. Wodogłowie
 7. Wrodzone zwichnięcie rzepki
 8. Wrodzone zwichnięcie stawu łokciowego
 9. Wrodzone zwichnięcie stawu ramiennego
 10. Wrodzony zespół podobny do przerostu kory nadnerczy
 11. Zapadnięcie tchawicy

Pies Pomeranian - Badania Laboratoryjne

 1. Hipertermia złośliwa
 2. Hiperurikozuria
 3. Krzywica zależna od witaminy D
 4. Mielopatia degeneratywna
 5. Mukocele woreczka żółciowego 
 6. Postępujący zanik siatkówki (prcd-PRA)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content