złamana-łapa-u-szczeniaka

Złamanie u szczeniaka

24 styczeń 2023 r.

PIERWSZA WIZYTA

Malutka, czteromiesięczna suczka rasy Yorkshire terier doznała urazu podczas zeskakiwania z fotela. Mimo niedużej wysokości niedojrzały kościec nie poradził sobie z obciążeniem i kości uległy złamaniu. Nawet opiekunowie nie mieli wątpliwości co do charakteru urazu: złamana kończyna była ustawiona pod takim kątem, że było pewne, że doszło do złamania.

Suczka trafiła do naszego gabinetu i ze względu na jej wielkość i wiek od razu zadecydowaliśmy o hospitalizacji. Po ustabilizowaniu stanu ogólnego i zastosowaniu leczenia przeciwbólowego delikatnie znieczuliliśmy pacjentką i wykonaliśmy diagnostykę RTG.

DIAGNOZA: ZŁAMANIE POPRZECZNE KOŚCI PROMIENIOWEJ I ŁOKCIOWEJ

25 styczeń 2023 r.

HOSPITALIZACJA

Niestety okazało się, że złamaniu uległy obie kości przedramienia. Bardzo trudny do leczenia uraz… Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty zadecydowaliśmy o stabilizacji złamanej kończyny w sposób zewnętrzny. Zastosowaliśmy lekką opaskę z żywicy, która zapewniała konieczne usztywnienie, ale też komfort dla pieska. Założyliśmy czas leczenia na około 3 tygodnie

Co tydzień wykonywaliśmy kontrolne RTG i kontrolowaliśmy proces gojenia. Na szczęście gojenie przebiegło bez powikłań i po trzech tygodniach usunęliśmy opatrunek usztywniający. Po kolejnych kilku tygodniach rehabilitacji po urazie nie było śladu.

1 thoughts on “Złamanie u szczeniaka”

  1. Cudowni ludzie, pełni miłości dla zwierzą, bardzo dziękuję (choć słowa tego nie wyrażą) za szybką interwencję, opiekę i leczenie, dziękuję za każdą rozmowę i odpowiedź na każde zadane pytanie bez względu na późną porę.Jestem pełna wdzięczności, że spotkałam takich ludzi na swojej drodze.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content