kot-zapalenie-płuc

Zapalenie płuc u seniora

23 styczeń 2023 r.

PIERWSZA WIZYTA

Późnym wieczorem otrzymaliśmy telefon z alarmującą informacją. Kot w starszym wieku od pewnego czasu mający problemy z układem oddechowym wymaga pilnej pomocy. Jego stan, w ciągu kilku godzin gwałtownie się pogorszył. 

Kocio z powodu duszności oddychał otwartym pyszczkiem. Po przyjeździe do gabinetu był w stanie leżącym na boku. Nie reagował na bodźce, a jego błony śluzowe były sine.

Przystąpiliśmy do ratowania życia Kocia. Założyliśmy mu wenflon, pobraliśmy krew do badania, podaliśmy mu niezbędne leki oraz umieściliśmy go w klatce tlenowej, gdzie był stale monitorowany.

Po kilku godzinach takiej terapii jego stan się poprawił i mogliśmy wykonać dalszą diagnostykę (RTG klatki piersiowej). Kocio pozostał na hospitalizacji w naszym szpitalu.

DIAGNOZA: ZAPALENIE PŁUC

24 styczeń 2023 r.

OBSERWACJA

Na podstawie wykonanych badań postaliśmy diagnozę: zapalenie płuc. U kociego seniora jest to bardzo poważne schorzenie. Po wykonaniu badań krwi okazało się, że nerki też są w stanie niewydolności. Kocio dobrze funkcjonował wyłącznie w klatce tlenowej i pod stałym nadzorem.

Niestety, po powrocie do domu jego płuca ponownie odmówiły posłuszeństwa. Kocio ponownie trafił do naszego gabinetu w stanie zagrożenia życia. Ze względu na zaawansowany wiek i nieuleczalne schorzenia, niepozwalające na normalne funkcjonowanie bez cierpienia postanowiliśmy pozwolić mu odejść…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content